poduszka z ziarnami

Poduszka z ziarnami. Dlaczego warto wybrać naturalne wypełnienie?

Wszyscy wiemy, że sen jest ważny dla dobrego zdrowia i samopoczucia. Istnieje jednak wiele istotnych rzeczy, które mogą wpłynąć na jakość snu. Może Cię to zaskoczy, ale nie tylko zapewnienie 7-9 godzin ciągłego snu zapewni sukces. To prowadzi nas do alternatywnej opcji dla zwykłej poduszki, która niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Sprawdź, dlaczego poduszka z ziarnami w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność i rzesze zwolenników – lekarzy, fizjoterapeutów i… mamy.

Poduszka z ziarnami na komfortowy sen

Jedną z głównych zalet poduszek z ziarnami jest ich zdolność do zapewnienia indywidualnego wsparcia. Łuski ziaren można przesuwać i formować, aby dopasować je do kształtu głowy i szyi. To zapewni spersonalizowane wsparcie dla preferowanej pozycji do spania. Regulowany kształt poduszek może pomóc w utrzymaniu prawidłowego ułożenia kręgosłupa podczas snu. Może to być szczególnie korzystne dla osób cierpiących na bóle szyi, pleców lub inne dolegliwości. Wykonane są z odnawialnych i zrównoważonych produktów, dlatego są przyjazne dla środowiska i nie są toksyczne. Wiele popularnych poduszek ze sztucznych materiałów zawiera szkodliwe toksyny. Inne wykorzystują chemiczne środki zmniejszające palność w celu spełnienia przepisów przeciwpożarowych. Kiedy twoja głowa spoczywa na poduszce wypełnionej toksynami, wdychasz je. Co za tym idzie, wpływa to na twoje zdrowie przez lata. W pełni naturalne poduszki z ziarnami nie zawierają żadnych wypełniaczy chemicznych, co oznacza, że zapewniają zdrowy nocny odpoczynek. 

Przy regularnym czyszczeniu poduszka z ziarnami może służyć przez całe życie. Można nie tylko trzymać je pod głową w czasie snu, ale można ich również używać jako podparcia pod nogi, aby dać odpocząć dowolnej części ciała. Naturalne poduszki są super oddychające i mogą wchłaniać ciepło, które stopniowo uwalniają. Latem poduszki te są chłodne, a zimą stają się ciepłe. W połączeniu z kołdrą obciążeniową, świetnie sprawdzi się wszystkim tym, którzy w trakcie snu potrzebują dodatkowych bodźców.

Pielęgnacja i czyszczenie

Nie można prać poduszek z ziarnami ani wystawiać ich na działanie wody, ponieważ to je niszczy. Poduszka z ziarnami jest dostarczana z pokrowcem, który można rozpiąć, aby w razie potrzeby wyprać pokrowiec. Opróżnij zawartość poszewki i zawiąż ją wstążką. Wypierz poszewkę, w której znajdują się łuski ziaren, w zimnej wodzie i powieś ją na zewnątrz do wyschnięcia. Ponieważ pokrowiec jest zwykle wykonany w 100% z bawełny lub lnu, skurczy się, jeśli będziesz go prać za gorącej wodzie. Gdy pokrowiec wyschnie, włóż do niego łuski i zapnij go. Użyj poszewki na poduszkę, aby ją chronić. Regularne czyszczenie zapewnia dłuższą żywotność produktu.

Poduszka z ziarnami – jak dokonać właściwego wyboru?

Osoby śpiące na boku. Utrzymanie prawidłowego ułożenia kręgosłupa i złagodzenie ucisku ramion są najważniejsze dla osób śpiących na boku. Poszukaj poduszek o mocniejszym podparciu, zwykle osiąganym dzięki całym łuskom lub mieszance całych i rozdrobnionych łusek. 


Osoby śpiące na plecach. Osiągnięcie zrównoważonego połączenia komfortu i wsparcia, które naturalnie wyrównuje kręgosłup, ma kluczowe znaczenie dla osób śpiących na plecach. Wybierz rozdrobnione łuski lub kombinację z wyższym procentem rozdrobnionych łusek, aby uzyskać nieco bardziej miękkie, dopasowane uczucie. Poduszka z ziarnami o średniej wysokości zapewnia odpowiednie podparcie bez uszczerbku dla prawidłowego ułożenia szyi.


Osoby śpiące na brzuchu. Minimalizacja uniesienia głowy i utrzymanie neutralnego ułożenia kręgosłupa są kluczowe dla osób śpiących na brzuchu, aby uniknąć obciążenia szyi. Wybierz rozdrobnione łuski lub mieszankę z większą ilością rozdrobnionych łusek, aby uzyskać delikatne wyprofilowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *