Moda

Historia marki Michael Kors

Historia powstania marki Michael Kors jest potwierdzeniem na to, że każdy może spełnić swój amerykański sen o sławie, pracy marzeń i bogactwie. Zaczynając od zera, bez kierunkowego wykształcenia, twórca przedsiębiorstwa MK osiągnął szczyt w świecie mody, którego wielu może mu pozazdrościć. Aby dojść do sukcesu, Michael Kors wykazał się silną wolą, niezachwianą pewnością siebie i cenną umiejętnością wyciągania wniosków ze swych porażek. 

Od Karla Andersona do Michaela Korsa

Życie jednego z najbardziej rozpoznawanych projektantów na świecie – Michaela Korsa początkowo nie zapowiadało się zbyt prestiżowo. Michael Kors, twórca prężnie działającej marki, oferującej odzież i modne akcesoria modowe, przyszedł na świat jako Karl Anderson 9 sierpnia 1959 roku. Urodzony na Long Island w Nowym Jorku Karl wczesne dzieciństwo spędził pod pieczą pełnej zapału i ambicji mamy, która budowała w synu pewność siebie i wiarę w możliwość spełnienia marzeń. Chłopiec rozpoczął grę w reklamach i planował karierę aktorską. Gdy Karl Anderson miał 5 lat, jego mama postanowiła po raz drugi wejść w związek małżeński. Ten moment był nowym etapem życia również dla Karla, który od tej chwili posługiwał się już nazwiskiem ojczyma, a ponadto zmienił swoje imię na Michael.

Kariera w branży modowej

Swój pierwszy epizod w roli projektanta Michael Kors zaliczył jako kilkulatek, udoskonalając suknię ślubną swojej mamy. Efekt wzbudził taki entuzjazm, że mały chłopiec nabrał śmiałości i postanowił rozwijać swój talent. Inspiracje modowe czerpał nie tylko z wybiegów, ale również z ulicy, dlatego jego produkty do chwili obecnej sprawdzają się w codziennych stylizacjach. Pierwszą swoją pracownię (służącą też za sklep) otworzył we własnej piwnicy, gdzie uczył się zawodu projektanta i poznawał potrzeby klientów.

W wieku 22 lat zdecydował się udoskonalić swój warsztat i usystematyzować wiedzę, dlatego rozpoczął naukę na Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. Michael szybko jednak przekonał się, że studia nie są tym, czego potrzebuje, po czym przerwał naukę i zaczął pracę w butiku Lothar’s w Nowym Jorku. Tam też prezentował swoje projekty ubrań. Za zaoszczędzone na pracy pieniądze Kors wypuścił pierwszą kolekcję, a jej dobry odbiór spowodował szybki rozwój kariery projektanta.

Michael Kors swój sukces zawdzięcza przede wszystkim odwadze, gdyż mimo dysponowania niewielkim budżetem ośmielał się zapraszać na swoje pokazy znanych krytyków mody, dziennikarzy i zamożne kobiety. Moda była jego prawdziwą pasją, nie zniechęciło go nawet chwilowe bankructwo. Po bolesnym upadku powtórnie wyniósł swoje przedsiębiorstwo na szczyt, a po torebki sygnowane logiem MK z dumą sięgają dziś setki tysięcy kobiet. 

Z czego obecnie słynie marka Michael Kors?

Marka Michael Kors oferuje pięknie zaprojektowane i przystępne cenowo ubrania dla każdego. Kors od początku cenił sobie rzeczy, które naprawdę da się nosić, dlatego stawia na prostotę i wygodę połączoną z szykiem. Oprócz dobrej jakości odzieży i bielizny, w asortymencie sygnowanym przez przedsiębiorstwo Michael Kors znajduje się galanteria, dodatki, a także na flakony luksusowych perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *