komplementy dla mężczyzn

Jak komplementować mężczyzn? Podpowiadamy!

O komplementach dla kobiet powiedziano już naprawdę wiele, ale co z tymi dla mężczyzn… W końcu oni również zasługują na dobre słowo. Okazuje się, że dobrze sformułowany komplement może zostać odebrany również jako forma uwodzenia! Co ciekawe z badań wynika, że zdecydowana większość Panów tylko czeka na kilka miłych komplementów i chce ich słuchać. Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się, jak dobrze prawić komplementy mężczyznom.

Oni potrzebują tego tak samo jak one

Pochwała, docenienie, zauważenie czegoś drobnego, a jednak bardzo ważnego to część udanego komplementu. Wszyscy bez względu na płeć chcemy być zauważani. To łechcące dla ludzkiej psychiki i poczucia komfortu, gdy otrzymujemy od innych komplementy. Przypomnij sobie, jak bardzo ucieszyła Cię niby nic nie znacząca wzmianka o ładnej nowej sukience. On również tego potrzebuje! Sama zaraz się przekonasz, że komplementy dla mężczyzn mogą dotyczyć m.in. sposobu ubierania się, ale to nie wszystko…

Komplementuj z klasą

Żeby dobrze przygotować się na prawienie komplementów powinnaś wiedzieć, czego nie należy robić. Przede wszystkim unikaj nieszczerych sformułowań. Jeżeli nie chcesz go wcale chwalić to tego nie rób. Fałsz wiele osób wyczuwa na kilometr i może on tylko pogorszyć wasze relacje! Uważaj też z przesadnym nadużywaniem ciepłych słów lub zdrobnień. One również nie będą brzmiały realni i mogą sfrustrować odbiorcę. Podobnie jak zbyt duża ilość komplementów odbieranych jednocześnie… Dozuj je i pamiętaj o zasadzie złotego środka – umiar przede wszystkim. Miłe słowa zasługują na dobre okoliczności. Z pewnością nie sprawdzą się w centrum nerwowej sytuacji.

W prawieniu komplementów zawsze będzie liczyła się Twoja autentyczność. Jeżeli o nią zadbasz i postarasz się, by komplementy idealnie pasowały do adresata to jesteś na naprawdę dobrej drodze.

Co warto komplementować?

Czas na cenne wskazówki! Poniżej znajdziesz zestawienie kilku bardzo uniwersalnych komplementów, które możesz przytoczyć podczas rozmowy z każdym mężczyzną. Im lepiej będziesz go znała tym lepsze będzie Twoje rozeznanie w jego zaletach. Wtedy dużo łatwiej porwać się na spersonalizowane komplementowanie.

Komplementuj jego umiejętności. Niezależnie od tego, czy umie naprawić pralkę, czy może po prostu dobrze jeździ samochodem. Pewność, że w Twoich oczach coś wykonuje fenomenalnie doda mu skrzydeł. Komplementy tego typu szczególnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy rzeczywiście robicie coś razem.

Jeżeli on dobrze w czymś wygląda i widzisz, że w tym stroju czuje się naprawdę swobodnie nie przemilcz tego faktu. W ten sposób możesz pomóc mężczyźnie w doborze lepszej garderoby! To fakt, że Panowie otrzymując pochwały od kobiet zaczynają bardziej przywiązywać uwagę do tego, co noszą na co dzień.

Atrakcyjność fizyczna, która przyciąga kobiece komplementy niczym magnes to marzenie niejednego mężczyzny. Jeśli widzisz, że w ostatnim czasie on więcej ćwiczy i przynosi to efekty podkreśl ten fakt w rozmowie. To szczególnie motywujące słowa dla osób, które redukują wagę lub rozpoczynają walkę o piękną sylwetkę. W zasadzie prawdopodobnie sama wiesz, jak takie komplementy działają. Doceń nie tylko mięśnie, ale również kolor jego oczu lub włosów. Skomplementowanie wyglądu może Ci pomóc w nawiązaniu bliższych relacji.

Jednym z najważniejszych komplementów w życiu mężczyzny jest pewność, że można na nim polegać. Dlatego, jeśli znajdziesz tylko pretekst do tego, by mu to powiedzieć to nie zawlekaj. Mężczyźni podobnie, jak kobiety chcą czuć się potrzebni. Dzięki Twoim komplementom on z pewnością będzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *