jak zrobić flowerbox

Jak stworzyć własny flowerbox? Podpowiadamy!

Moda na kwiaty cięte w pięknych, ozdobnych pudełkach trwa. Czy wiesz, że przyszła do nas z Dubaju. To na Bliskim Wschodzie powstał pomysł, by wykorzystać luksusowo wyglądające pudełka i zestawić je z żywymi kwiatami. Flowerbox to świetny pomysł na prezent, jak i ozdobę domu. Możesz kupić go w sklepie lub wykonać sama. Gwarantujemy, że samodzielne przygotowanie flowerbox’a to wyjątkowo wciągające i odprężające zajęcie. Wbrew pozorom wykonywanie kompozycji i jej umieszczenie w eleganckim pudełeczku jest bardzo proste, dlatego warto tego spróbować.

Co jest potrzebne do wykonania flowerbox?

Poza bukietem kwiatów, które są bazą całej kompozycji należy zaopatrzyć się w jeszcze kilka niezbędnych rzeczy. Przede wszystkim wybierz odpowiednie pudełko. Jego wielkość powinna być uzależniona od objętości Twojego bukietu. W sprzedaży znajdują się obecnie specjalne pudełka przeznaczone do przygotowywania flowerbox’ów. Możesz wybrać okrągłe, prostokątne, kwadratowe lub w kształcie koperty. Do dyspozycji masz zarówno wysokie, jak i niskie pudła z eleganckim wykończeniem, którym jest welurowy materiał. Poza tym zaopatrz się w wybrany kolor wstążki, którą obwiążesz pudełeczko dla ozdoby. Niezbędnym elementem będą ostre nożyczki. To dzięki nim przytniesz wszystkie kwiaty do jednej wysokości. Pomogą Tobie również uporać się z gąbką florystyczną. To dzięki niej będziesz mogła stabilnie umieścić kwiaty w pudełku. Gąbka wchłonie wodę niezbędną do utrzymania żywych kwiatów. Jeżeli zdecydujesz się na taką kompozycje niezbędny będzie również zakup celofanu. To on będzie zabezpieczał pudełko przed przemoknięciem po podlaniu flowerbox’a.

Jakie kwiaty najlepiej wybrać do pierwszego flowerboxa?

W sieci znajdziesz propozycje flowerbox’ów o mniej i bardziej zróżnicowanych kompozycjach kwiatowych. Możesz postawić tylko na jeden rodzaj kwiatów, wybierając piękne róże, piwonie, czy hortensje. Możesz również zaszaleć i dać upust swojej fantazji łącząc w kwiatowej kompozycji kilka różnych typów kwiatów wraz z zielonymi ozdobnikami, jak np. eukaliptus. Nikt nie karze Tobie również skupiać się tylko i wyłącznie na żywych kwiatach. Okazje się, że równie dobrze wyglądać będą także flowerboxy wykonane z wykorzystaniem sztucznych roślin. To sposób na pudełko z kwiatami, które pozostanie ,,wieczną ozdobą’’. Jednak nie każdy przepada za sztucznymi roślinami, dlatego tego wyboru powinnaś dokonać sama. Najlepiej wybrać się do bliskiej kwiaciarni i sprawdzić, jakie rodzaje kwiatów w tej chwili znajdują się w sprzedaży.

Jak zrobić flowerbox?

Jeśli zgromadzisz wszystko, co niezbędne do przygotowania luksusowego pudełeczka z kwiatami możesz przejść do wykonania swojego pomysłu. W pierwszej kolejności wymierz rozmiar, który ma środek pudełeczka. Dobrze jest przyciąć w jego kształcie gąbkę florystyczną. Jednak nie zawsze będziesz mieć taką możliwość. Czasami zdarza się, że w celu wyłożenia dna pudełka gąbka należy podzielić ją na kilka osobnych części. Kiedy gąbka florystyczna będzie już przygotowana, pamiętaj by na samym dnie pudełka zamieścić celofan. Ten przejrzysty ,,papier’’ kupisz w kwiaciarni. Jest dość tani, dlatego przyda się jego większa ilość. Twoim zadaniem jest włożenie go do środka pudełka i równe przycięcie na poziomie jego brzegów. Celofan ma w pełni ,,obejmować’’ gąbkę florystyczną. Jest to oczywiście opcja potrzebna tylko w przypadku flowerbox’a z żywych kwiatów. W przypadku kwiatów sztucznych celofan będzie zbędny.

Zanim wyłożysz pudełko gąbką florystyczną zmocz ją. Jeśli planujesz kompozycje z żywych kwiatów będą one potrzebowały dostępu do wilgoci. Gąbka powinna ociekać delikatnie wodą, ale jednocześnie nie może być zbyt mokra, by nie zniszczyć pudełka. Zabezpieczenie celofanem może nie poradzić sobie z nadmiarem wody!

Kiedy gąbka będzie gotowa czas na Twoją pomysłowość. Komponuj kwiaty dbając o kształt całej kompozycji. Przeważnie zaleca się przygotowywanie flowerbox’ów w oparciu o okrągły bukiet. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaryzykować i wybrać różne długości kwiatów. Tutaj wszystko zależy od Ciebie! Gotowy bukiet w pudełku na sam koniec ozdób kokardką, którą obwiązuje się dookoła box’u. Do kwiatów możesz dołączyć butelkę szampana, czekoladki, świece i inne drobne upominki. Jedynym ograniczeniem w komponowaniu box’ów jest tak naprawdę tylko Twoja wyobraźnia. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *