TOP 3 fasony damskich jeansów. Jak je dobrać do figury?

Dobrze dobrane spodnie jeansowe są najlepszym przyjacielem każdej właścicielki. Pod warunkiem, że odpowiednio dopasujesz je do swojej sylwetki, zamaskują niedoskonałości figury i podkreślą kobiecość. Tak jak każda z nas jest inna i nie każde kosmetyki będą idealne dla wszystkich, tak i garderobę musimy dobierać pod kątem siebie. Skupić się przy tym należy nie tylko na trendach, preferencjach, ale i na tym, które spodnie będą leżały na nas jak ulał. Wszak nawet w jeansach można wyglądać jak z żurnala.

Skąd wiedzieć, że dane jeansy będą idealną stylizacją?

Chociaż mówi się, że: -„opakowanie jest ważne, ale zawartość najważniejsza”, to jednak przecież chcemy dobrze się prezentować i ładnie wyglądać, bo  stereotypowo większość ludzi ocenia innych po wyglądzie. Spojrzą na kogoś i już wyrabiają sobie o Nim zdanie. Ważne jest to szczególnie przy pierwszym spotkaniu. Pierwsze wrażenie nie jest najważniejsze, ale można je zrobić w czyichś oczach, wywrzeć na otoczeniu tylko raz. Nie można takiej szansy marnować. Kiedy np. wejdziemy na spotkanie z kontrahentem, czy rozmowę o pracę najpierw jakieś wrażenie wywoła nasz strój, dopiero później nasze wiedza i kompetencje. Na taką okazję, jeśli w firmie nie obowiązuje dress code możemy też założyć jeansy, jeśli do eleganckich jeansów założymy bluzkę koszulową to zachowując lekką swobodę stroju nie złamiemy zasad modowego savoir-vivre’u naszą bardziej casualową stylizacją.

Na odpowiednie dobranie jeansów składa się dobór odpowiedniego Ich rozmiaru, fasonu, faktury, kolorystyki, a przede wszystkim to, że w danym modelu będziemy się czuć komfortowo.

Jakie rozróżniamy typy sylwetek i jak Je rozpoznać? Sprawdź jaką Ty masz figurę

Wyróżniamy 4 typy figury: jabłka, gruszki, kolumny i klepsydry. Jabłko najwięcej wypukłości posiada w  obszarze brzucha, ma też często powód narzekać na brak wcięcia w talii  (idealne jeansy: z wysokimi stanami, spłaszczające brzuch i modelujące talię, wąskie nogawki, raczej nie obciskające; niewskazane: biodrówki, bo podkreślają boczki)(), gruszki mają rozłożyste biodra i większą szerokość w obrębie ud, oprócz tego zazwyczaj wąskie ramiona i mały biust (najlepsze jeansy: proste lub rozszerzające się nogawki np. (dzwony, bootcut; unikać należy: mocno zwężonych rurek i biodrówek), kolumny charakteryzuje bardziej chłopięca figura bez większych uwypukleń kształtów (prawie wszystkie jeansy będą na tej figurze leżały dobrze, objętości dodadzą kieszenie z przodu, zdobienia i przetarcia, talię wymodelujesz wysokim stanem, wide leg i boyfriend odciągną uwagę od  braku krągłości), klepsydry natomiast zwykle jako najbardziej proporcjonalne cieszą się regularnie rozłożonymi krągłościami i talią osy (harmonijne kształty pięknie podkreślą skinny, choć dobrze będzie Ci, jeśli masz ten typ figury w każdym kroju, ). Są też jeszcze odwrócone trójkąty z szerszą, względem ud i bioder, górną partią ciała – ramiona i biust (wybieraj w takim przypadku bootcuty i boyfriendy). Wiesz Już czego się wystrzegać, po co sięgać, przyjrzyjmy się trzem nieśmiertelnym TOP of the TOP.

Jakie jeansy wybrać? TOP 3 fasony

Kolorystycznie klasykiem są blue jeans, barwione równomiernie na ciemno niebiesko. Obecnie kolorystyka jest zróżnicowana bardzo mocno, od bardzo jasnych, aż po bardzo ciemne, więc każdy znajdzie dla siebie coś miłego. Jeansy mają także wiele uatrakcyjnień w postaci rozcięć, przerwań, przetarć, haftów, rozszyć itd. Na najodważniejsze mogą sobie pozwolić osoby lubiące takie rozwiązania i przy założeniu, że dane spodnie pasują do okoliczności wyjścia. Jeśli np. idziemy na rozmowę o pracę, albo inne ważne spotkanie to raczej nie założymy w większości przypadków jeansów z przetarciami, dziury mogą w ogóle zostać źle odebrane. Z kolei nie jest aż tak wykluczone, że dziewczyna uwielbiająca klasykę i stroniąca od stylizacyjnych szaleństw, wybierając się na imprezę sięgnie po haftowane, albo nawet subtelnie rozszywane koralikami jeansy.

Obawiając się skrócenia optycznego unikajmy podwijanych nogawek i wielkich kieszeni na przodzie. Wyszczuplać nas będą ciemne kolory, lampasy, wyraźne szwy, tymczasem przetarcia i marszczenia oraz jasne barwy wizualnie potężą. Aby zamaskować nieco wypukłość pośladków, albo przynajmniej Jej nie podkreślać należy wybrać dyskretne kieszenie z tyłu, bo te Im bardziej rzucają się w oczy, tym bardziej spotęgują krągłość pośladków.

Rurki

Nigdy nie wychodzące z mody, zawsze na czasie, optymalne praktycznie przy każdym typie sylwetki. Powinny na Nie uważać jedynie gruszki

Slim fit  będą się lekko zwężać, będą mniej dopasowane niż skinny i naturalniej opływać sylwetkę. Podobne do Nich są skinny ciasno przylegające na całej długości i mocno dopasowane. Te najlepiej spełnią zadanie noszone przez kobiety wysokie i szczupłe. Nie najlepiej wypadną w Nich gruszki rozłożyste w udach i biodrach.

Straight

Tak jak blue jeans to najbardziej klasyczne wybarwienie, tak ten fason jest najbardziej popularny i uniwersalny. Takie spodnie będą nieco luźne i proste od kolan, a na biodrach i udach będą dopasowane. Wydłużają One sylwetkę i zapewniają komfort swobody ruchu, którą nieco ograniczą rurki. Jeśli założysz do Nich wysoki obcas dodatkowo dodasz sobie optycznie centymetrów.

Jeansy flare – dzwony

Z mocno rozszerzanymi nogawkami, dopasowane w partiach bioder i ud. Wydłużą sylwetkę. Ich nogawki nie powinny się zaginać z przodu, choć powinny sięgać do ziemi. Gruszki złagodzą Nimi ewentualne nadmierne krągłości. Bootcuty są bardzo podobne, ale mają nieco węższe od dzwonów nogawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.