porządki w garderobie

Jak zrobić solidne porządki w garderobie? Skorzystaj z wskazówek!

Twoja szafa pęka w szwach? Spokojnie to zdarza się każdej miłośniczce mody! Kupujemy najmodniejsze ubrania każdego sezonu, a później zamieniamy je na nowsze. Niestety poza modnym wizerunkiem prowadzi to do gromadzenia w garderobie wielu niepotrzebnych rzeczy, które tylko zabierają miejsce. Jak sobie z tym poradzić? Czas na zawsze położyć temu kres! Skorzystaj z porad dla stylowych kobiet. 

Regularna segregacja i prawidłowe przechowywanie

Kluczem do sukcesu, którym będzie ładnie uporządkowana szafa jest jej regularne przeglądanie. Jeżeli nie robisz tego zbyt często, będziesz zmagała się ciągle  z nadmiarem nieużywanych rzeczy. Dlatego wyznacz sobie czas, w którym będziesz dokonywała stałych selekcji. 

Najlepszym momentem do tego jest przełom sezonów. Wiosną i jesienią powinniśmy dokładnie przeglądać zasoby naszej garderoby. To czas, w którym zdecydowanie zmieniają się warunki pogodowe, co ma znaczący wpływ na nasz sposób ubierania się. 

Wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego czas schować ciepłe swetry i futra na kilka najbliższych miesięcy. Dobrze, gdy masz możliwość użytkowania osobnej szafy na ubrania, których nie będziesz nosiła w danym sezonie. W ten sposób dbasz o zachowanie porządku wśród tych, z których zamierzasz korzystać. Podobnie warto podziałać kiedy przechodzimy w sezon jesienno-zimowy i trzeba rozstać się m.in. z lekkimi i zwiewnymi sukienkami. 

Zainwestuj w nową szafę i zadbaj o porządek

Dobrym sposobem na przechowywanie nienoszonych ubrań po ich wstępnej segregacji jest organizowanie specjalnych kartoników. Możesz w nich schować, co tylko zechcesz! Pamiętaj jednak o tym, że wiele delikatnych i podatnych na zagniecenia rzeczy będzie trzeba przechowywać na wieszakach. W takiej sytuacji poza dodatkowymi półkami warto mieć również miejsce na odwieszenie nienoszonych rzeczy. Słowem, każdej kobiecie z pokaźną garderobą przyda się dodatkowa szafa. My polecamy rozwiązanie, którym jest komandor. To bardzo duża szafa sięgająca od podłogi po sam sufit. Znajdziesz w niej wiele półek i szafeczek. Możesz kupić ją w sklepie meblarskim lub poprosić stolarza o skrojenie komandora na wymiar, idealnie pod Twoje potrzeby. 

Przekonaj się, co faktycznie nosisz 

Niejedna  z nas bardzo dobrze zna to uczucie, które towarzyszy segregacji ubrań. Kiedy stoisz przed pokaźną garderobą i masz w końcu zdecydować co z niej usuwasz na stałe… nagle jesteś zdania, że potrzebujesz wszystkiego! Nie warto temu ulegać, ponieważ w ten sposób nigdy nie pozbędziesz się rzeczy, których faktycznie nie nosisz. 

Czas uczciwie podejść do sprawy garderoby i określić typy ulubionych ubrań. W ten sposób zachowasz te, które naprawdę dobrze na Tobie leżą i w jakich świetnie się czujesz. Natomiast raz na zawsze pozbędziesz się rzeczy przypadkowych, nienoszonych i po prostu zbędnych. Szybko zauważysz, że taka uczciwa selekcja przyniesie więcej miejsca w Twojej szafie. 

Sprawdź, co możesz oddać 

Wyrzucanie nieuszkodzonych ubrań to duży błąd. Lepszym rozwiązaniem jest oddanie ich osobom potrzebującym lub sprzedaż. W pierwszej kolejności sprawdź, kto w Twoim najbliższym otoczeniu mógłby nosić niechciane bądź po prostu nienoszone przez Ciebie rzeczy. Być może będzie to Twoja bliska przyjaciółka, ciocia, siostra, czy mama. Jeśli wśród nich nie znajdziesz nowej właścicielki dla Twoich ubrań, pomyśl o domach dziecka i punktach Caritas. Dobrej jakości ubrania mogą przynieść prawdziwą radość! 

Innym sposobem jest sprzedaż nadmiaru rzeczy np. przez Internet. Skorzystaj z aplikacji Vinted lub sprzedaży przez Allegro bądź OLX. Nie tylko pozbędziesz się nadmiaru ubrań, ale również na nich zarobisz. 

Zadbaj o stały porządek, dzięki dobrej organizacji szafy 

Kiedy wreszcie przejdziesz przez segregowanie i pozbywanie się zbędnych ubrań, przejdź do nowej organizacji Twojej garderoby. Świetnie sprawdzą się tutaj osobne pudełeczka na skarpetki, czy bieliznę. Dobrym rozwiązaniem jest też rozplanowanie kolorystycznego układu rzeczy lub ich ułożenia ze względu na styl, czy materiały. Im więcej półek i wieszaków ma Twoja garderoba po porządkach tym lepiej. Staraj się je tematycznie rozdzielić, dzięki czemu codzienne korzystanie z garderoby stanie się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Trzymamy za Ciebie kciuki!

Może Cię również zainteresować ten artykuł: Czy warto kupić dres z weluru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.