skórzane torebki

Jakiej pielęgnacji wymaga torebka ze skóry naturalnej? Sprawdź, by jej nie zniszczyć!

Modne torebki damskie to od lat przede wszystkim torebki ze skóry. Jako dodatki odzieżowe szczególną furorę w ostatnim czasie robią głownie małe torebki damskie. Poręczne i urocze podbijają kobiece serca. Trzeba jednak pamiętać, że każda damska torebka na skutek użytkowania prędzej lub później zacznie się brudzić. W jaki sposób należy czyścić torebki ze skóry, by ich nie uszkodzić? Jeżeli w swojej garderobie posiadasz akcesoria takie jak torebka ze skóry naturalnej to zrób sobie chwilę przerwy i przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, jak prawidłowo powinna być pielęgnowana każda skórzana torebeczka damska. Dzięki temu Twoja ulubiona torebeczka ze skóry naturalnej spędzi z Tobą długie lata.

Jak nie czyścić żadnej torebki ze skóry?

Zarówno małe torebki damskie, jak i duże torby należy regularnie czyścić. Jednak proces ten wygląda tutaj zupełnie inaczej niż w przypadku zwykłej, bawełnianej torebki. Oryginalna torebka damska wyprodukowana z skóry naturalnej lub ekologicznej wymaga od swojej właścicielki nieco cierpliwości. Tutaj nie da się po prostu wrzucić torebki do pralki. Taka praktyka jest jedną z zakazanych. Czego jeszcze nie należy robić, by Twoja ulubiona torebka listonoszka, shopper bag lub kuferek przetrwały z Tobą długie lata? Na naszej liście znajduje się kilka bardzo szkodliwych dla każdej torebki ze skóry sposobów czyszczenia.

  • torebka ze skóry naturalnej nie lubi wody, co oznacza że nie możesz jej prać tak jak innych swoich rzeczy;
  • damska torebka skórzana nie może być narażana na przesuszanie, które mogłoby być powodowane suszeniem jej na rozgrzanym kaloryferze; torebeczka damska nie powinna być prana nie tylko w pralce, ale również ręcznie;
  • modne torebki skórzane źle reagują na zbyt dużą dozę wilgoci, co naraża je na utratę odpowiedniego kształtu i wyglądu samej skóry, dlatego bardzo mokra szmatka również nie wchodzi w grę;
  •  torebka ze skóry naturalnej musi mieć odpowiedni preparat czyszczący i konserwujący, który należy dobrać z uwzględnieniem rodzaju skóry, jaki został wybrany do jej uszycia, (jednym z najtrudniejszych typów skór w czyszczeniu jest nubuk oraz zamsz – bardzo łatwo uszkodzić tego typu materiał).

Na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności podczas czyszczenia modnej torebki skórzanej?

Jeżeli chcesz, by Twoja torebeczka damska zawsze wyglądała jak nowa to zachowaj kilka istotnych warunków jej czyszczenia. Przede wszystkim zacznij od środka, bo to we wnętrzu torebki damskiej często kryje się niezły bałagan. Komory wewnętrzne warto wywinąć w celu ich ręcznego wyprania Należy przy tym uważać, by zbytnio nie zmoczyć zewnętrznej części torebeczki damskiej. W końcu wiesz już, że pod żadnym pozorem nie wolno jej bardzo mocno moczyć i jednocześnie przesuszać. Dobrze przejrzyj każdą, najmniejszą kieszonkę i zadbaj o jej czystość. W niejednej możesz znaleźć zagubione wsuwki do włosów, biżuterię, czy drobne kosmetyki.

Po solidnych porządkach wewnętrznych możesz przejść do zewnętrznej części torebki. Jeżeli nie ma na jej powierzchni trudnych do usunięcia plam to wystarczy delikatnie wilgotna szmatka do przetarcia kurzu i niewielkich zabrudzeń.  Świetnie na tym etapie sprawdzają się wspomniane już preparaty czyszczące. Pianki do czyszczenia przeznaczone do konkretnych typów skór znajdziesz w  sklepach internetowych np. w supergalanteria.pl  To sprawdzony przez nas sklep internetowy, który w swoim asortymencie nie bez powodu wprowadził środki do impregnacji i konserwacji skóry. Na rynku znajdziesz niejeden produkt, który mógłby uszkodzić torebki ze skóry naturalnej. Tutaj masz gwarancję, że stawiasz na sprawdzone preparaty. Dodatkowo możesz skorzystać z porad specjalistów, którzy doskonale znają się na galanterii skórzanej i z ich pomocą dobrać najlepszy środek. Warto również zaopatrzyć się w specjalne gąbeczki do czyszczenia skór oraz szmatki do polerowania. To niewielki koszt, który pomoże Tobie zachować piękno torebki na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.